By: Sebastian   -  In: Master Key   -  0   Comments

Podstawą dla prawidłowego wykonania systemu Master Key jest plan klucza. Dokument ten w możliwie najczytelniejszy sposób pokazuje strukturę dostępu i rozkład zamknięć w systemie. Stanowi on podstawę do wykonania systemu, montażu oraz administrowania systemem.

uzupełniony plan klucza

Powyżej w planie klucza przedstawiono przykładowy system, jaki znajduje zastosowanie w domu jednorodzinnym. W systemie tym jest jeden klucz centralny, który otwiera wszystkie drzwi/pomieszczenia w systemie (znaki „X” we wszystkich wierszach). Następnie struktura dostępu składa się z kluczy

  • Klucz użytkowy dla pozostałych mieszkańców domu/budynku, który otwiera wszystkie drzwi poza wejściem do kotłowni.
  • Klucze zewnętrzne 1 i 2, które otwierają wejścia do budynku i garaż. Klucz może być przeznaczony, np. dla opiekunki, pomocy domowej, członka rodziny/sąsiada, który pilnuje domu podczas urlopu.
  • Ostatnią grupą są klucze gospodarcze. Otwierają one tylko bardzo wąski zakres zamknięć i mogą być udostępniane firmom zewnętrznym świadczącym nam usługi np. firma budowlana ociepla nam dom, dajemy im klucz, który otworzy tylko bramę. I nie martwimy się o to, że będą nam chodzić po całej posesji.

Powyższy schemat jest tylko przykładem rozwiązania i pokazuje jak szeroki może być wachlarz rozwiązań i w jaki sposób system Master Key LOB jest w stanie ułatwić nam administrowanie kluczami/dostępem we własnym domu. Każdy system powinien być dostosowany indywidualnie do potrzeb danego użytkownika.

1.Plan klucza i etapy wypełniania

2. Przedstawienie etapów wykonania planu klucza

POBIERZ CZYSTY PLAN KLUCZA

phone
012-656-13-13